آمار جهانی مبتلایان به کرونا 10 برابر رقم واقعی است

به گزارش وبلاگ اطلس وب، یک مقام ارشد پزشکی استرالیا بیان نمود که ممکن است 10 میلیون نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده باشند.

آمار جهانی مبتلایان به کرونا 10 برابر رقم واقعی است

به گزارش وبلاگ اطلس وب به نقل از ایرنا، آمار رسمی خبرگزاری رویترز از ابتلای یک میلیون نفر در سراسر جهان به کووید - 19 حکایت دارد، اما مقام مزبور تاکید کرد که رقم واقعی مبتلایان جهانی احتمالا 10 برابر بیش از رقم اعلام شده است.

برندن مورفی مقام استرالیایی به وبلاگ اطلس وب گفت: در سراسر جهان، رقم مبتلایان از یک میلیون نفر فراتر رفته، اما معتقدیم که رقم حقیقی،5 یا 10 برابر این تعداد است.

وی یادآور شد که نرخ مرگ و میر در سراسر جهان بسیار متفاوت است، از اینرو باور داریم که بسیاری از مبتلایان شناسایی نشده اند.

سازمان جهانی بهداشت از کشورهای سراسر جهان خواسته است آزمایش کرونا روی شهروندانشان را جدی تر بگیرند. همچنین برخی منتقدان، تفاوت ها در نحوه شمارش موارد ابتلا به کرونا در برخی کشورها را مورد انتقاد قرار داده اند.

چین که کرونا اواخر سال گذشته میلادی از آنجا شایع شد، به تازگی شمارش موارد بی نشانه ویروس کرونا را آغاز کرده، امری که انتقاد برخی کارشناسان بین المللی را برانگیخته است.

مورفی گفت که بدون انتقاد از چین یا هر کشور دیگری نمی توان به آمار مبتلایان فراتر از آمار ارائه شده در استرالیا اعتماد کرد.

وی افزود: تنها آماری که واقعا به درستی آن ایمان دارم، آمار ارائه شده در استرالیا است.

استرالیا تا به امروز 5 هزار و 300 مورد ابتلا به کرونا را گزارش داده و 28 مورد مرگ ناشی از این بیماری را به ثبت رسانده است.

براساس جدیدترین آمار، یک میلیون و 16 هزار و 278 نفر در سراسر جهان به کرونا مبتلا شده اند. از این تعداد، 213 هزار و 126 نفر بهبود یافته و 53 هزار و 236 نفر فوت شده اند.

منبع: همشهری آنلاین

به "آمار جهانی مبتلایان به کرونا 10 برابر رقم واقعی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار جهانی مبتلایان به کرونا 10 برابر رقم واقعی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید