خبرنگاران رفع موانع صادرات از لوازم جهش تولید است

به گزارش وبلاگ اطلس وب، زنجان - خبرنگاران - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان گفت: رفع موانع صادرات وتسهیل در واردات مواد اولیه و ماشین آلات مورد نیاز، از لوازم تحقق جهش تولید است.

خبرنگاران رفع موانع صادرات از لوازم جهش تولید است

فرامرز نیک سرشت روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ اطلس وب از تشکیل جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در نخستین روزهای آغاز سال جدید خبر داد و اضافه نمود: در این جلسه همه دستگاه ها اعم از اجرایی، قضایی، نظامی و انتظامی مکلف شدند تا 9 فروردین جاری کلیه برنامه ها و پیشنهادهای عملیاتی خود را به کمیته ترسیم نقشه راه تحقق شعار سال که در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مستقر است اعلام کنند تا این پیشنهادها مورد بررسی وارزیابی قرار گیرد.

وی گفت: آنچه در وهله نخست برای برنامه ریزی جهت تحقق شعار سال مدنظر است، احصای توانمندی های دستگاهها، شناسایی ظرفیت های خالی و نیازمندی ها در بخش تولید برای تقویت ظرفیت ها است.

معاون هماهنگی امور مالی استاندار زنجان گفت: با بستری که در این استان وجود دارد امیدواریم با ارتقای توان تولید در بخش های مختلف صنعت، معدن و کشاورزی، در تحقق شعار سال سربلند باشیم.

نیک سرست تامین منابع مالی مورد نیاز، رفع موانع صادارت و نیز رفع موانع واردات مواد اولیه و ماشین آلات را از لوازم تحقق جهش تولید عنوان نمود و گفت: تمام تلاش ما بر این متمرکز است تا در رفع مسائل پیش روی تولید از همه ظرفیت ها بهره بگیریم و در موادری هم که حل مسائل خارج از توان استان باشد، موضوع را از طریق مرکز پی گیر خواهیم شد و راهکارهای پیشنهادی را برای حل مسائل منعکس خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه شرایط تولید در استان رو به رشد است، خاطرنشان کرد: شاخص هایی همچون حجم سرمایه گذاری های انجام شده و ایجاد فرصت های جدید شغلی جدید در سال گذشته، گواه این ادعا است.

نیک سرشت گفت: در سال گذشته علاوه بر اینکه با وجود مسائل متعدد مالی ناشی از تحریم ها هیچ واحد تولیدی در استان تعطیل نشد، 30 واحد کوچک و متوسط تولیدی نیز با ظرفیت اشتغال 540 نفر در استان آغاز به کار کردند.

معاون هماهنگی امور مالی استاندار زنجان با بیان اینکه کسی منکر وجود مسائل نیست، شرح داد: اکنون با تلاش ها و پی گیری ها انجام شده، به غیر از سه واحد باقیمانده، همه واحدهای بزرگ با بیش از 100 نفر نیروی کار به چرخه تولید بازگشته اند و امیدواریم واحدهای باقیمانده نیز در آینده نزدیک احیا شوند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران رفع موانع صادرات از لوازم جهش تولید است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رفع موانع صادرات از لوازم جهش تولید است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید