رفع کمبودهای شهری با تسهیل زمینه های سرمایه گذاری در قم

به گزارش وبلاگ اطلس وب به نقل از شهرداری قم، سید محمد پژمان در جلسه مشترک با شهردار و مدیران شهری قم، با اشاره به جایگاه قم و ضرورت توسعه فرایند خدمات رسانی در این شهر گفت: قم ظرفیت ها و نیازهای فراوانی در بخش های مختلف دارد که این اهمیت توسعه خدمات رسانی به مردم را بیشتر نمایان می سازد.

رفع کمبودهای شهری با تسهیل زمینه های سرمایه گذاری در قم

وی با بیان اینکه استفاده از توان سرمایه گذاران تأثیر مهمی در برطرف کمبودهای شهری در قم دارد، اضافه نمود: شهر مقدس قم سالیانه میزبان خیل عظیم مسافران و زوار نه تنها از مناطق مختلف کشور بلکه از مناطق مختلف جهان است که استفاده از این مهم نیازمند حضور سرمایه گذار و توسعه برنامه های گردشگری است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با تأکید بر اینکه زیرساخت های خدمات رسانی در قم باید شایسته زوار و مسافران باشد، شرح داد: قم شرایطی همچون مشهد دارد و اگر زمینه ها فراهم باشد مشتاقان زیادی برای سرمایه گذاری حضور دارند.

وی ادامه داد: در گذشته در مشهد هم شرایط خوبی برای سرمایه گذاری فراهم نبود اما امروز با همکاری مجموعه های مختلف شهر، شاهد توسعه روزافزون خدمات و زیرساخت ها هستیم.

پژمان بیان نمود: در کشور شخصیت هایی هستند که با کمی حمایت، حاضرند ظرفیت فراوانی برای شهر ایجاد کنند، اما باید زمینه حضور آن ها فراهم شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر عزم دولت برای توسعه زیرساخت های شهر قم، گفت: باید راهکارهایی مناسب برای حضور سرمایه گذار فراهم شود و به نوعی سرمایه گذار را مشتاق به حضور در قم کرد.

تأکید بر لزوم سرمایه گذاری در بافت فرسوده شهر قم

شهردار قم نیز در این جلسه، ضمن گرامیداشت ایام دهه فجر گفت: برای شکرگزاری نعمت های انقلاب باید زمینه خدمت رسانی بهتر به مردم فراهم شود.

سید مرتضی سقائیان نژاد، با اشاره به شرایط پیشرفت پروژه های شهری در قم، گفت: زمینه همکاری و توسعه خوبی در شهر شکل گرفته که در پروژه های بافت های فرسوده و مناطق قدیمی قم نیازمند همکاری گسترده و حضور سرمایه گذار هستیم.

وی به اجرای پروژه امام زاده چهل اختران و دیگر پروژه های احیای بافت های فرسوده در شهر قم اشاره کرد و اضافه نمود: شهرداری در صدد ایجاد ظرفیت هایی در بین مناطق فرسوده است تا مردم مشتاق به سرمایه گذاری در این فضاها شوند.

شهردار قم با بیان اینکه زمینه های اجرای طرح های فرهنگی و سرمایه گذاری در پروژه هایی همچون پیامبر اعظم(ص) فراهم شده است، گفت: شهرداری با رویکردی آینده نگرانه در صدد ایجاد فضاهای مناسب فرهنگی، خدماتی و گردشگری در بلوار معنوی و فرهنگی پیامبر اعظم است.

سقائیان نژاد با تأکید بر اینکه بسیاری از ساز و کارهای شهری در قم تغییر کرده است، شرح داد: برنامه ما در راستای توسعه خدمات گردشگری و سرمایه گذاری در شهر است تا بتوان بسیاری از کمبودها را برطرف کرد.

در این جلسه راهکارهای برطرف مسائل پروژه های مشترک دولت و شهرداری و همچنین زمینه سازی توسعه پروژه های بافت فرسوده مورد بررسی قرار گرفت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "رفع کمبودهای شهری با تسهیل زمینه های سرمایه گذاری در قم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفع کمبودهای شهری با تسهیل زمینه های سرمایه گذاری در قم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید