کندن موهای بینی خطرناک است

به گزارش وبلاگ اطلس وب، کندن موهای بینی ممکن است باعث ورود میکروب های بیماری زا به جریان خون گردد.

کندن موهای بینی خطرناک است

به گزارش وبلاگ اطلس وب به نقل از وبلاگ اطلس وب با کندن موهای بینی آسیب های زیادی به خود وارد می کنید. انجام این کار موجب ورود میکروب های بیماری زا به جریان خون گردد. ورود میکروب ها از این طریق موجب عفونت پرخطر و کشنده خواهد شد؛ چرا که رگ های بینی در نهایت به رگ های مغز متصل می شوند و عفونت های ایجاد شده به صورت مننژیت و آبسه مغز ظاهر می شوند.

یکی از اولین خطوط دفاعی بدن در مقابل پاتوژن های مضر مانند میکروب ها، قارچ ها و اسپورها وجود مو در بینی است. مهم ترین عملکرد موهای بینی مرطوب نگه داشتن محیط بینی است که با عبور هوا، مخاط و موهای بینی گرما و رطوبت ایجاد می نمایند. رطوبت نقش موثری در سلامت سایر سیستم های تنفسی فرد مانند حلق و ریه ایفا می نماید. هنگامی که فرد هوای فیلتر نشده را به وسیله بینی تنفس می نماید ذرات جامدی که در هوا وجود دارند را نیز وارد بینی می نماید.

  • راهکارهایی که برای کندن موی بینی نباید استفاده کرد

راه کارهایی مانند اپیلاسیون و وکس انداختن داخل بینی توصیه نمی گردد زیرا وکس می تواند به پوست داخل بینی آسیب وارد کند. همچنین کشیدن تک تک موهای بینی می تواند موجب رشد موهای زیر پوستی و عفونت گردد. افراد نباید از کرم های موبر استفاده نمایند، زیرا گازهای سمی موجود در این مواد بسیار قوی بوده و استنشاق آن ها موجب سوختن غشای مخاط درون بینی می شوند.

حداقل سن برای جراحی بینی در زنان و مردان

بسیاری از کرم های موبر تنها برای بعضی از قسمت های مختلف بدن مناسب هستند و روی آن ها نوشته شده است که برای بینی استفاده نگردد. بر اساس یافته های پزشکی احتمال ابتلا به آسم در افرادی که موهای بینی کم پشت دارند، سه برابر بیشتر از کسانی است که موهای بینی پرپشتی دارند.

  • عوارض کندن موهای بینی

باید دقت کنید کشیدگی موی داخل بینی علاوه بر درد طاقت فرسا می تواند مسائلی جدی تری را برای افراد ایجاد کند و تاثیر بدی بر مغز داشته باشد. مثلا با کندن موها قسمتی از پوست بینی پاره و عفونی می گردد، این عفونت ممکن است به جریان خون هم راه پیدا کند و سپس به مغز برسد. جریان خون از قسمت های مختلف بینی یا پشت مغز تخلیه می گردد. البته چند رگ دیگر نیز در همین قسمت خون را تخلیه می نمایند، که اگر بینی عفونی گردد و عفونت به وسیله رگ های خونی به مغز راه یابد، می تواند مسائل بزرگی برای فرد به وجود آورد.

بهترین روش خلاص شدن از موهای بلند بینی، استفاده از قیچی های کوچک یا دستگاه های اصلاح موی بینی است.

منبع: همشهری آنلاین

به "کندن موهای بینی خطرناک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کندن موهای بینی خطرناک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید