چگونه اکانت های آسیب رسان را ریپورت کنیم؟

به گزارش وبلاگ اطلس وب، اینترنت علاوه بر مزایا، مضراتی هم دارد؛ یکی از این مضرات سوء استفاده بعضی کاربرها یا نهادهای وابسته به بعضی دولت های بیگانه در فضای اجتماعی است که با هدف هک، توهین و تخریب دیگران و شخصیت های مهم انجام می گردد.

چگونه اکانت های آسیب رسان را ریپورت کنیم؟

علی اصغر زارعی - کارشناس فضای مجازی - در گفت وگو با وبلاگ اطلس وب با بیان این مطلب اظهار کرد: در فضای مجازی، مشاهده می گردد که بعضی اشخاص یا نهادها که ممکن است به دولت های بیگانه وابسته باشند با هک کردن دیگران و انتشارات اطلاعات خصوصی آن ها و همینطور با دروغ پراکنی، سعی می نمایند اهداف خودشان را پیش ببرند.

به گفته او یکی از راه های برخورد با این اشخاص، گزارش رفتار سوء آن ها به ارائه دهنده های شبکه های اجتماعی است، با این وجود، این امکان هم برای کاربران قرار داده شده که این افراد را در شبکه های مختلف اجتماعی بلاک نمایند.

او خاطرنشان کرد با این راهکارها می توانید افرادی که در شبکه های مختلف اجتماعی برای دیگران مزاحمت ایجاد می نمایند یا قصد دارند به دیگران آسیب برسانند و یا امنیت دیگران را به خطر می اندازند، گزارش دهید تا ارائه دهنده های شبکه اجتماعی جلوی رفتارهای مخرب آن ها را بگیرند.

ممکن است بعضی کاربران با نحوه بلاک کردن در همه شبکه های اجتماعی آشنا نباشند که این موضوع در زیر شرح داده شده است.

روش بلاک کردن در فیس بوک

برای ریپورت کردن این افراد در فیس بوک، به پروفایل آن ها بروید و در سمت راست کاور فوتو، روی سه نقطه و بعد روی ریپورت کلیک کنید. در این مرحله باید بگویید که دقیقا می خواهید چه کاری انجام دهید. پس گزینه Report This Profile و بعد گزینه Continue را بزنید.

در مرحله بعدی حالت ریپورت را تعیین کنید، مثلا اگر اکانت جعلی است و یا یک فرد با هویت جعلی فعالیت می نماید باید گزینه This Is A Fake Account را بزنید. یا اگر شخص به شما آزار رسانده، گزینه This Person Is Annoying Me را بزنید و بعد از انتخاب یکی از گزینه ها Continue را بزنید.

در مرحله بعد هم گزینه Submitted To Facebook For Review را انتخاب کنید. در آخر هم فیس بوک آنالیز می نماید و اگر اکانت را افراد دیگری هم ریپورت نموده باشند برای همواره آن حساب را مسدود می نماید.

روش بلاک در توییتر

در توییتر هم به پروفایل شخص مورد نظر وارد شوید و روی سه نقطه کلیک کنید و بعد گزینه گزارش کردن یا همان ریپورت را انتخاب کنید و در مرحله بعدی دلیل گزارشتان را انتخاب کنید، مثلا اگر محتوای توییت های آن فرد توهین آمیز باشد گزینه 5 را انتخاب کنید. حالا با توجه به گزینه ای که در مرحله قبل تعیین کردید، به صورت دقیق تر از شما سوال پرسیده می گردد که با انتخاب گزینه مناسب پاسخ را تعیین کنید.

در مرحله بعد گزینه شخص دیگر را انتخاب کنید. در آخر هم امکان بلاک کردن یا پنهان کردن پروفایل شخص مورد نظر به شما داده می گردد.

روش بلاک در اینستاگرام

اما در اینستاگرام و تلگرام پروسه ریپورت کردن افراد ساده تر و کوتاه تر است. در اینستاگرام کافی است به پیج شخص مورد نظر مراجعه کنید، در بالای سمت راست روی علامت سه نقطه کلیک کنید و بعد گزینه Report را بزنید.

در مرحله بعد دو گزینه برایتان نمایش داده می گردد، گزینه اول It, s Spam و گزینه دوم Inappropriate It, s، توصیه من به شما این است که گزینه It, s Spam را انتخاب کنید.

حالا یک پیغام می بینید که نشان می دهد که پروسه ریپورت کردن شخص مورد نظر با موفقیت اجرا شده است.

روش بلاک در تلگرام

در تلگرام وقتی یک کاربر به شما پیغام می دهد، اگر شمارش در لیست مخاطبان گوشی شما ثبت نشده باشد، بالای صفحه دو گزینه Add Contact و Report Spam برای شما ظاهر می گردد.

روی گزینه Report Spam کلیک و آن شخص مزاحم را گزارش کنید.

بعد یک پنجره برای شما باز می گردد که از شما سوال می نماید، شما برای گزارش Spam بودن این کاربر مطمئن هستید، برای تایید گزینه OK را بزنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "چگونه اکانت های آسیب رسان را ریپورت کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه اکانت های آسیب رسان را ریپورت کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید