پیش بینی سناتور جمهوریخواه از احتمال کاهش نظامیان آمریکایی در افغانستان

به گزارش وبلاگ اطلس وب، سناتور ارشد آمریکایی در سفر به کابل گفت که به احتمال بسیار ترامپ تا خاتمه امسال میلادی فرمان کاهش نیروها را در افغانستان اعلام کند و این فرایند ممکن است از سال آینده میلادی نیز اجرایی گردد.

پیش بینی سناتور جمهوریخواه از احتمال کاهش نظامیان آمریکایی در افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ اطلس وب، لیندسی گراهام سناتور ارشد جمهوریخواه در سفر به کابل از احتمال کاهش نظامیان مستقر این کشور از 12 هزار نفر به 8 هزار و 600 نیرو اطلاع داد.

گراهام گفت: اگر ترامپ هفته های آینده تصمیم بگیرد تا نیروهایمان را به زیر 12 هزار نفر کاهش دهد من می توانم از این طرح پشتیبانی کنم.

به گزارش میلیتاری تایمز، این عضو کمیسیون نیروهای مسلح سنای آمریکا اضافه نمود: توانمندی نیروهای امنیتی افغان در حال افزایش است و هر چه توانمندی این نیروها بیشتر گردد شمار نظامیان آمریکایی در افغانستان کاهش خواهد یافت.

گراهام همچنین تاکید نمود که خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان مبتنی بر شرایط خواهد بود.

وی معین نکرد که آیا نیروهای آمریکایی بطور کامل از افغانستان خارج می شوند و یا اینکه این موضوع در چه زمانی صورت خواهد گرفت.

سناتور آمریکایی با اظهار بی اعتمادی به طالبان برای مبارزه با تروریسم نیز گفت: اگر آمریکا برای مبارزه با القاعده و داعش به طالبان اعتماد کند تا تهدیدی متوجه خاک آمریکا و شرکای ما نگردد این دیوانگی خواهد بود.

گراهام در کابل با سران حکومت وحدت ملی ملاقات نموده است.

براساس بیانیه ای که ریاست جمهوری افغانستان منتشر کرد، این سناتور آمریکایی هدف از سفرش را ارزیابی شرایط افغانستان و گفتگو درباره چگونگی کاهش مسئولانه نیروهای آمریکایی در افغانستان گفته است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پیش بینی سناتور جمهوریخواه از احتمال کاهش نظامیان آمریکایی در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی سناتور جمهوریخواه از احتمال کاهش نظامیان آمریکایی در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید