واکنش دانشگاه علوم پزشکی قم به یک نامه جنجالی درباره زمان شروع شیوع کرونا

به گزارش وبلاگ اطلس وب، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم در پی انتشار یک نامه در فضای مجازی در مورد زمان شیوع بیماری کرونا در قم توضیحاتی را ارائه کرد.

واکنش دانشگاه علوم پزشکی قم به یک نامه جنجالی درباره زمان شروع شیوع کرونا

به گزارش وبلاگ اطلس وب به نقل از فارس، سیدهاشم صدر با اشاره به انتشار نامه ای در فضای مجازی مبنی بر ممنوعیت مصاحبه روسای بیمارستان ها و معاونان دانشگاه علوم پزشکی در مورد بیماری کرونا در تاریخ 13 بهمن اظهار کرد: در پی مصاحبه یکی از خبرگزاری ها با یکی از مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی در تاریخ 11 بهمن ماه و طرح سوالاتی در مورد احتمال شیوع بیماری کرونا ویروس در استان، این مسئله از سوی استاندار قم در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان مورد انتقاد نهاده شد.

وی توضیح داد: همچنین با توجه به شرایط شیوع این بیماری در کشورهای دیگر، وزیر بهداشت نیز در جلسه ای که به وسیله ویدئو کنفرانس با روسای دانشگاه های علوم پزشکی داشت بر این مسئله تاکید نمود که اطلاع رسانی به صورت هماهنگ و فقط به وسیله وزارت بهداشت و روسای دانشگاه های علوم پزشکی صورت گیرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم ادامه داد: در پی تاکیدات انجام شده از سوی وزیر بهداشت و همچنین استاندار قم، مقرر شد هر خبر و اطلاعی در مورد این بیماری از سوی روسای دانشگاه های علوم پزشکی صورت گیرد و به همین دلیل نامه ای تنظیم و به همه معاونان و روسای مراکز زیرپوشش اعلام شد که فقط رئیس دانشگاه علوم پزشکی مجاز به اعلام نظر در موضوع بیماری کرونا است.

وی تاکید نمود: در متن نامه نیز قید شده است که دکتر قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تنها فردی در استان است که می تواند در مورد کرونا ویروس با رسانه ها مصاحبه داشته باشد و در این نامه هیچ مسئله ای در مورد شیوع بیماری کرونا و یا احتمال آن در تاریخ یاد شده ذکر نشده است.

صدر با اشاره به اینکه با توجه به اهمیت این بیماری جلسات و پیش بینی های لازم در دستور کار قرار داشت تاکید نمود: همانگونه که پیش از این اعلام شده است نخستین موارد ابتلا به کرونا ویروس در قم در تاریخ 30 بهمن ماه بر اساس آزمایشات ثابت شد و همان روز و تنها پس از یک ساعت دکتر قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم این موضوع را رسانه ای کرد.

وی یادآور شد: دکتر ریچارد برنان رئیس هیئت اعزامی سازمان جهانی بهداشت به جمهوری اسلامی ایران نیز در جلسه شب گذشته با استاندار قم اظهار داشت نخستین کیس ویروس کرونا در ایران 19 فوریه (30 بهمن) ثابت شد و از همان دقایق اولیه، جمهوری اسلامی در راستای مقابله با شیوع این ویروس کوشش کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم ضمن تکذیب هرگونه شایعه مبنی بر اطلاع مسؤولان استان از شیوع بیماری در تاریخ 13 بهمن تاکید نمود: امیدواریم رسانه ها در شرایطی که جامعه بیش از پیش به آرامش احتیاج دارد نسبت به انعکاس واقعیات اهتمام بیشتری داشته باشند و امیدواریم با همدلی و رعایت مسائل بهداشتی هرچه سریعتر شاهد غلبه بر این بیماری باشیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "واکنش دانشگاه علوم پزشکی قم به یک نامه جنجالی درباره زمان شروع شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش دانشگاه علوم پزشکی قم به یک نامه جنجالی درباره زمان شروع شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید