فوتسالیستی که در کشتی بانوان تاریخ ساز شد

به گزارش وبلاگ اطلس وب، بانوی کشتی گیر ایران از کسب اولین مدال طلای جهانی تاریخ کشتی بانوان خرسند است و می گوید هر چند از فوتسال به کشتی آمده اما پیشمان نیست.

فوتسالیستی که در کشتی بانوان تاریخ ساز شد

به گزارش وبلاگ اطلس وب به نقل از ایسنا، هانیه عاشوری کشتی گیر سنگین وزن ایران برای اولین بار در تاریخ کشتی بانوان پیروز به کسب مدال طلای دنیای شد. این کشتی گیر 20 ساله کرمانشاهی کمتر از یک سال است که کشتی را انتخاب نموده و حدود 6 سال فوتسال بازی نموده است. عاشوری از انتخاب کشتی پشیمان نیست، اما از مسئولین کشور می خواهد که بانوان کشتی گیر را حمایت نمایند چون توانایی قهرمانی را دارند.

عاشوری در گفت وگو با ایسنا در خصوص مسابقات دنیای کشتی آلیش اعلام کرد: سطح مسابقات خیلی بالا بود. تا قبل از فینال سه مبارزه داشتم و سرسخت ترین حریفم نماینده قرقیزستان بود که او را با نتیجه 6 بر 2 شکست دادم. هنگام مسابقات دچار آسیب دیدگی شدم و کتف چپم آسیب دید، اما توانستم بر حریفانم غلبه کنم و الان هم خوب هستم.

او در شرح حس و حال خود از کسب مدال طلا گفت: حس خوبی دارم چون این مدال باعث شد جواب زحمات خانواده، خانم اسماعیلی و خانم مونا میرزایی (سرمربی و سرپرست تیم ملی) را بدهم. واکنش ها هم به این مدال طلا خیلی خوب بود و از مردم ایران به خصوص مردم کرمانشاه تشکر می کنم.

عاشوری با بیان این که هنوز یک سال نشده که کشتی را آغاز نموده، اضافه نمود:6 سال فوتسالیست بودم، البته هنوز هم بازی می کنم، یک سال هم چوب کشی که جزو بازی های بومی-عشایری است کار کردم و سوم دنیا شدم و اکنون کشتی را ادامه می دهم.

او در پاسخ به این سوال که چگونه از فوتسال به کشتی آمد؟ اعلام کرد: یکی از دوستانم کشتی را به من معرفی کرد و خواست کشتی کار کنم، من هم به سالن رفتم و خوشم آمد. بعد از آن پیش خانم سپیده گل منصوری (مربی کرمانشاه) رفتم و کشتی ها را نگاه کردم. او از من خواست که در سنگین وزن کشوری و انتخابی تیم ملی شرکت کنم و قبول کردم. در مسابقه کشوری اول شدم و به تیم ملی وارد شدم. از خانم گل منصوری هم به خاطر یاری هایش تشکر می کنم.

عاشوری با بیان این که از انتخاب کشتی پشیمان نیست، اضافه نمود: تا جایی که بتوانم این رشته را ادامه می دهم. مسرورم توانستم طلا کسب کنم تا جواب زحمات خانواده، به ویژه پدرم و کادر فنی تیم را بدهم.

او در پاسخ به این سوال که آیا خانواده اش با انتخاب رشته کشتی مخالفت نکردند؟ گفت: وقتی تصمیم گرفتم کشتی را انتخاب کنم آنها خیلی مسرور شدند اما برخی از مردم اصلا نمی دانند کشتی بانوان هم وجود دارد.

عاشوری اعلام کرد: دوست دارم کشتی بانوان ادامه داشته باشد، چون دختران کشتی گیر خیلی زحمت کشیدند تا به اینجا رسیدند. از مسئولین خواهش می کنم اجازه بدهند کشتی بانوان ادامه پیدا کند. خانم ها واقعا توانایی بالایی دارند.

منبع: همشهری آنلاین

به "فوتسالیستی که در کشتی بانوان تاریخ ساز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوتسالیستی که در کشتی بانوان تاریخ ساز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید